Akcia „Nesmrteľný pluk“ v Košiciach

08.05.2018 / Aktuality » Deň Víťazstva

Pri príležitosti 73. výročia Víťazstva nad fašizmom v Košiciach prebehla akcia “Nesmrteľný pluk” organizovaná Zväzom Rusov – Košice a Košickým Zväzom protifašistických bojovníkov. Účastníci podujatia sa tradične stretli pri pomníku generála II. Petrova, mnohí z nich priniesli portréty svojich príbuzných – účastníkov Druhej svetovej vojny. Študenti Košických gymnázií a škôl sa po prvýkrát zapojili do akcie. Sprievod “Nesmrteľného pluku” prešiel pozdĺž hlavnej ulice a skončil akciou spomienky na námestí osloboditeľov. Potom sa konal koncert v sále mládežníckej knižnice, kde vystupovali víťazi súťaže “Ruské slovo”. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili na príprave a realizácii podujatí venovaných Dňu Víťazstva v roku 2018.