Medzinárodné vzdelávacie fórum „Učíme sa učiť“

12.10.2024 / Aktuality » Ruština

Zväz Rusov na Slovensku sa zúčastnil medzinárodného vzdelávacieho fóra „Učíme sa učiť“

V dňoch 10. – 11. októbra sa v Ružomberku uskutočnilo významné podujatie slovenskej rusistiky – medzinárodné vzdelávacie fórum „Učíme sa učiť“- „ARS Forum 2024“, ktoré organizuje Asociácia rusistov Slovenska. Podujatie je venované 225. výročiu narodenia veľkého ruského básnika A.S.Puškina
Podujatia sa zúčastnili: známa ruská lingvistka, prorektorka Moskovskej štátnej univerzity Tatiana Kortava, slovenskí ruskí odborníci, vysokoškolskí pedagógovia, učitelia škôl, odborníci na RFL z Ruska, Bulharska, Írska, Číny, Uzbekistanu a Českej republiky.

Zväz Rusov na Slovensku zastupovali predsedkyne regionálnych organizácií Natalia Dostovalova (Zväz Rusov v Košiciach) a Mária Vladimirová (Ruslana).Menované hovorili o pripravovaných projektoch, ktoré sú zamerané na zachovanie, propagáciu a výuky ruského jazyka prostredníctvom kultúry.