Video z galakoncertu “Ruská pieseň nad Dunajom” – 2017

14.11.2017 / Aktuality » Ruská pieseň

Video z finálneho galakoncertu VII ročníka festivalu ruskej piesne, ktorý sa konal 21 októbra 2017 v Trenčianskych Tepliciach za účasťou hostí s Petrohradu – vokálnej skupiny “Konevets Kvartet”.

Celoslovensky festival “Ruská pieseň nad Dunajom” sa koná každoročne s podporou Odboru zahraničných ekonomických a medzinárodných vzťahov Vlády Moskvy, Ruského centra vedy a kultúry na Slovensku a Veľvyslanectva Ruskej Federácie v Slovenskej republike a je zameraný na zachovanie jazykového prostredia, pokračovanie národných tradícií a dedičstva žánru piesňovej národnej hudobnej kultúry, naplnenie kultúrnych potrieb ruských krajanov žijúcich v zahraničí, pritiahnutie pozornosti zahraničnej verejnosti ku sfére ruského speváckeho umenia.
Festivalu sa môžu zúčastniť profesionálne a amatérske umelci spievajúce piesne v ruštine. Festival . Organizátorom festivalu je Zväz Rusov na Slovensku.