Za vedomosťami do Ruska: vzdelávacia výstava ruských univerzít sa uskutoční na Slovensku

14.04.2021 / Aktuality » Mladež

28. apríla sa na Slovensku uskutoční vzdelávacia online výstava ruských univerzít „Za vedomosťami do Ruska“.
Popredné ruské univerzity budú hovoriť o možnostiach odborného vzdelávania v Rusku, predstavovať vzdelávacie programy, čítať populárno-vedecké prednášky, usporadúvať work shopy a semináre, predvádzať virtuálne prehliadky a rozprávať o živote zahraničných študentov v Rusku, ako aj odpovedať na aktuálne otázky uchádzačov.
Technické a humanitárne špecializácie, výpočtové technológie, lingvistika pre výskumných pracovníkov, obchodné vzdelávanie, medzinárodné dane, osobitosti prijímania zahraničných študentov, možnosti získania dvoch diplomov / diplom v Rusku a diplom partnera univerzity v cudzine/ a ďalšie témy prezentujú popredné ruské univerzity, medzi ktoré patria:
– Moskovská štátna univerzita potravinárskej výroby;
– Štátna univerzita v Oryole pomenovaná po I.S. Turgenevovi;
– MIREA – Ruská technologická univerzita;
– Moskovský inštitút psychoanalýzy;
– Štátna ekonomická univerzita v Samare;
– Ruská štátna pedagogická univerzita pomenovaná po A. I. Gercenovi;
– Moskovská štátna univerzita práva pomenovaná po O.E. Kutafinovi;
– Finančná univerzita pri vláde Ruskej federácie;
– Moskovská štátna jazyková univerzita;
– Petrohradská banská univerzita;
– Severokaukazská federálna univerzita.

Školáci, uchádzači a ich rodičia, učitelia a študenti, ako aj zástupcovia médií a všetci sú pozvaní na vzdelávací online maratón! Očakávaný počet účastníkov je viac ako 800 ľudí.
Účasť na výstave je bezplatná. Podujatie bude sprevádzané simultánnym prekladom do slovenčiny.
Program a registrácia na webovej stránke projektu „Za vedomosťami do Ruska“ – edu-rus.com

Informácia
Projekt „Za vedomosťami do Ruska“ je  vytvorený s podporou Federálnej agentúry pre spoločenstvo nezávislých štátov, krajanov žijúcich v zahraničí a medzinárodnej humanitárnej spolupráce (Rossotrudničestvo), v rámci ktorého sa realizuje rad vzdelávacích aktivít. Cieľom projektu je popularizácia ruského odborného vzdelávania a pozvanie zahraničných občanov a krajanov zo zahraničia k štúdiu v Ruskej federácii. Prvá etapa vzdelávacieho projektu bola úspešne realizovaná v roku 2020. Na online podujatí sa zúčastnilo viac ako 3 000 zahraničných študentov z Európy a osobne sa ich zúčastnilo viac ako 200 účastníkov. V roku 2021 sa v Bulharsku uskutoční prezentačná vzdelávacia výstava. Online podujatia sa uskutočnia v Maďarsku, Grécku, na Slovensku a v Nemecku.

Press centrum „Za vedomosťami do Ruska“

тел.: +7 (495) 624 03 01, +7 (905) 870 00 77

e-mail: info@edu-rus.com