Blahoželanie ku Dňu víťazstva

06.05.2021 / Aktuality » Deň Víťazstva

Zväz Rusov v Bratislave s podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín organizuje online záznam slávnostného koncertu. O čase a mieste jeho vysielania vás budeme informovať.
Drahí priatelia!
Zväz Rusov v Bratislave vám všetkým srdečne blahoželá k Dňu víťazstva.
Veríme, že aj napriek zložitej situácii, ktorá ani tento rok neumožňuje osláviť tento deň podľa tradície spoločne v Ruskom dome, s hrdosťou pripomenie na činy našich predkov, nájdeme cestu k pomníkom padlých vojakov a oslávime svojim spôsobom 76. výročie konca Veľkej vlasteneckej vojny.
Naši ľudia si vždy vážili ľudský život. Naši vojaci za cenu vlastného života zachraňovali bezbranné ženy, deti a starcov v oslobodených mestách a dedinách, zachraňovali ľudí všetkých národností a náboženstiev.
Takže aj dnes, keď nebezpečenstvo pandémie neustúpilo, vás vyzývame, aby ste dodržiavali predpísané preventívne opatrenia.
Nech budú nám príkladom naši tradiční poslovia spomienky na víťazstvo –
ktorí v noci 9. mája o 2. hodine prídu na Slavín a budú to slovenskí motorkári – priatelia Nočných vlkov , aby si našich hrdinov uctili Ohňom pamäti!
Prosíme vás, aby ste o tomto čase zostali doma.